Táto webová stránka používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte.

16. kongres primárnej starostlivosti

Tento víkend začala astronomická jar a tak sme ho trocha preniesli aj do priestoru hotela Clarion Congress v Prahe, kde sa od piatka 18. 3. do soboty konal 16. Kongres primárnej starostlivosti. Pre návštevníkov kongresu sme mali pripravenú širokú ponuku našich produktov, ale priestor dostali dve novinky CO a PCR.

CO Check Pro bol navrhnutý tak, aby vykonal rýchle a jednoduché dychové skúšky, ktoré poskytujú komplexné výsledky. Pri jedinom nádychu človeka sa ihneď zobrazia výsledky v ppm a % COHb. Oba výsledky sú podsvietené príslušnou farbou, aby bolo zrejmé, či ide o nefajčiara, ľahkého fajčiara, fajčiara a silného fajčiara. Tento prístroj si lekári na kongrese mohli sami vyskúšať.

ZP kód 25224


Pluslife PCR je rýchly molekulárny systém na detekciu ochorenia SARS-CoV-2 vrátane detekcie vírusu Delta aj Omikron. Izotermická amplifikačná technika RHAM poskytuje presné výsledky, ktoré sú porovnateľné s výsledkami tých najcitlivejších laboratórnych PCR testov.

Veľmi žiadaným produktom na kongrese sa stal spirometer Medikro DUO, ktorý je prispôsobený práve ordináciám praktických lekárov. O jeho výhodách a jednoduchosti ste si mohli vypočuť na sobotnej prednáške MUDr. Ivo Procházky, ktorý sa danou problematikou spirometrie zaoberá.
„Naše skúsenosti s týmto prístrojom sú veľmi pozitívne. Samo vyšetrenie zaberie minimum času, ovládací SW je intuitívny a komunikuje s väčšinou ambulantných programov. Výhodou prístroja je, že nie je nutná kalibrácia, vrátane zadávania údajov o okolitom prostredí (teplota, tlak a vlhkosť), hovorí MUDr. Petr Koťátko, vedúci lekár ambulancie a detskej pneumológie, Praha 2, ktorý tento prístroj používa vo svojej ordinácii.

ZP kód 25211


Aj pediatri si prišli na svoje a mnohí z nich využili zaujímavú kongresovú ponuku na oxymeter BP-12C, ktorý vo svojej ambulancii používa aj MUDr. Koťátko. Tento oximeter má tú obrovskú výhodu, že umožňuje meranie aj u najmenších detí a novorodencov.

Na výstave nechýbal ani náš kolega, ktorý hrdo na svojej hrudi predvádzal EKG pás.

Tento kongres sme si veľmi užili, pretože sme rozdávali radosť a „jarný pozdrav“.
V žltých taštičkách sa skrývali kvietky všetkých možných farieb, takže bolo z čoho vyberať!

16. kongres primární péče   16. kongres primární péče

                                         16. kongres primární péče   16. kongres primární péče

X